czwartek, 31 sierpnia 2017

Co powinien mieć Tata w domu

Panie piszące blogi o dzieciach i macierzyństwie często zamieszczają w swoich wpisach listy rzeczy, które rodzic - w domyśle Matka - powinna mieć.
Ponieważ Matką nie jestem to pozostało mi tylko spróbować zająć się tym problemem od strony Ojca.
A zatem co wg mojej wiedzy i już nabytego doświadczenia powinien mieć w domu Ojciec - czyli Głowa Rodziny, Przewodnik Stada.

W sobie:

Cierpliwość - by znosić wszystkie zamówienia na niezbędne gadżety jakie składają Mama/Żona i Dzieci.

Asertywność - i nie ulegać presji wyłącznie dla zachowania pozorów wewnętrznego spokoju. Naprawdę - można odmówić nawet tego co podobno konieczne.

Przy sobie:
Mała skrzynka z narzędziami - a w niej szczypce uniwersalne, parę wkrętaków (płaski i krzyżyk), zastaw podstawowych kluczy płaskich + jeden nastawny.
By Photography by User: MrX, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38610116

Szybko się przekonacie jak sprawnie dziecięce rączki potrafią wyrwać ze ściany gniazdko lub ukręcić rzekomo niezniszczalny zawór w baterii wannowej.

Podstawowe części zamienne - zapasowa głowica do zaworu (dobrze by wszystkie były jednego rodzaju), zestaw uszczelek, taśma izolacyjna, pakuły, pasta hydrauliczna, zawór od dopływu pralki... - to wszystko ma zwyczaj psuć się już po zamknięciu sklepów, tuż przed wielkim świętem, w trakcie wielkiego prania...

WD 40 i suchy smar w sprayu - warto mieć przy sobie gdy się nie chce zwariować od skrzypiących drzwi i okuć lub nie zejść na zawał gdy jakaś zapieczona śruba nie chce się odkręcić.

Taśma klejąca i klej na gorąco - jak ja jestem wdzięczny tym, którzy wymyślili szeroką, mocną taśmę klejącą oraz klej na gorąco. Kleje montażowe w tubie też są dobre ale mają tę wadę, że po otwarciu właściwie należy je zużyć w całości bo pozostała reszta szybko przestanie nadawać się do dalszego użycia. Bez taśmy klejącej i glutownicy z klejem na gorąco byłaby w domu bida... Bo dzieci mają naprawdę wyjątkową zdolność od odrywania różnych elementów.

Filcowe podkładki pod meble - wynalazek na Nobla - pokojowego. Bo ratują pokój w rodzinie i podłogę w pokoju dziecięcym. Bo jak długo można znosić zgrzyt mebla przesuwanego po podłodze bez uszczerbku dla nerwów lub podłogi?

***
Oczywiście do wszystkich ww narzędzi i wynalazków potrzebna jest umiejętność ich użycia bez szkody dla siebie i domu.

Warto wiedzieć też:
Gdzie jest główny zawór wody i szafka z bezpiecznikami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz