środa, 22 marca 2017

Jeśli pragniesz swojej zguby w Wieloryba zagraj luby


płetwal błękitny
Płetwal błękitny czyli Niebieski Wieloryb (foto: By NOAA Photo Library - anim1754, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17942391)
Jak widzę w internetach nadal wałkowany jest temat gry manipulującej ludzką psychika - "Niebieski Wieloryb". Jedni się obawiają, inni piszą, że to fake.
Prawdę mówiąc to mnie nawet nie chce się weryfikować wiarygodności doniesień o tej niebezpiecznej grze. Bo to żadna nowość. Wystarczy sobie przypomnieć film Jana Komasy pt. "Sala samobójców".
Młody człowiek, który nie potrafi odnaleźć się w normalnym życiu, czegoś szuka w świecie wirtualnym. Bez oparcia we własnej rodzinie, bez autorytetów, bez granic... Szuka sensu w złudzeniach.
Historia z filmu Komasy kończy się tragicznie. Tak jak tragiczne mają być skutki gry "Niebieski Wieloryb". Ale tak jest gdy przegrywa się grę o życie szukając jego sensu na wirtualnych manowcach.
***
Imo lepiej więcej czasu poświecić na lepszy kontakt z dzieckiem niż na analizę pochodzenia doniesień o zagrożeniach takich jak wspomniana wyżej gra "Niebieski Wieloryb".
***
A tak btw proszę zwrócić uwagę na motyw głównego ołtarza w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się".
Jezus ratuje człowieka z paszczy potwora (Wieloryba??) (foto:http://gosc.pl/doc/3493836.Biblia-w-obrazkach)

***
Uzupełnienie z 23 marca 2017 r

W 1938 r amerykańska stacja radiowa CBS nadała słuchowisko radiowe "Wojna Światów" w reżyserii Orsona Wellsa. Słuchowisko było tak sugestywne i trafiło na tak podatny grunt, że wielu słuchaczy naprawdę uwierzyło, że jest to relacja z autentycznej inwazji Marsjan na Ziemię.


22 marca 2017 r. Prokuratura rejonowa w Wieliczce naprawdę wszczyna śledztwo w sprawie "Błękitnego Wieloryba".


W Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce wszczęto śledztwo w sprawie namowy do targnięcia się na własne życie chłopca w wieku lat 14, ujawnionego w dniu 15 marca 2017 roku w Świątnikach Górnych, tj. o przestępstwo z art. 151 kk.
Zawiadomienie w sprawie zostało złożone przez matkę małoletniego oraz pedagoga szkolnego.
Jak ustalono chłopiec uczestniczył w grze internetowej „Błękitny Wieloryb” w związku z którą dokonywał m.in. samookaleczeń.
Aktualnie w sprawie zabezpieczono telefon komórkowy i laptop własności małoletniego, które są poddane oględzinom i wykonywane są czynności mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia.
***


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz