sobota, 11 kwietnia 2020

W kwietniu przyspieszona wypłata świadczenia z programu Rodzina 500 Plus

Normalnie człowiek powinien się cieszyć z faktu, że dostał pieniądze na konto. Zwłaszcza jeśli dostał je wcześniej niż zazwyczaj.
I tak powinni moim zdaniem się cieszyć ludzie, którzy pieniądze z programu Rodzina 500 Plus dostali w kwietniu już na początku miesiąca... Jeszcze przed Świętami.
Ale jak to u nas. Polak chyba nie byłby Polakiem gdyby i w czymś takim nie zaczął szukać dziury w całym.
Bo już w sieci pojawiły się spekulacje o tym, że pieniądze na 500 Plus się kończą. Że z powodu "koronawirusa" wypłaty zostaną zawieszone. Że kwietniowa wypłata może być ostatnią...
O takich spekulacjach można poczytać np. w serwisie internetowym gazety Głos Koszaliński.
Ktoś podobno pisze do rządu petycje, w których domaga się zawieszenia wypłat z programu 500 Plus i przeznaczenia zaoszczędzonych środków na walkę z epidemią.
Ktoś wyciąga z niebytu Ryszarda Petru, który podobno już wcześniej przewidział, że jak będzie 500 Plus to zabraknie pieniędzy na wsparcie dla biznesu... Oj biedny ten biznes w zasięgu wyobraźni naszych pseudoliberalnych demagogów
Eh... Widać, że komuś naprawdę zależy na tym aby posiać w Polsce zamęt. Że mamy epidemię nie tylko wirusową ale i "fejkniusową". Oj będzie się działo w najbliższym czasie... Bo trolle i zagraniczne centrale dezinformacyjne najwyraźniej mają wzmożoną aktywność.

A cóż ja tu mógłbym dodać od siebie?...
Niestety też się martwię jak to będzie. Bo już wiem, że może być krucho w gospodarce i na rynku pracy.
Z wcześniejszej wypłaty świadczenia 500 Plus pochopnych wniosków bym jednak nie wyciągał, bo o ile dobrze pamiętam, to były już wcześniej takie przyśpieszone przelewy... I też przed Świętami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz