sobota, 28 października 2017

Zaprojektuj sobie dziecko

Witamy w naszej Klinice Inżynierii Genetycznej i Realizacji Świadomego Rodzicielstwa. Nasi specjaliści pomogą Państwu w sprecyzowaniu Państwa oczekiwań i zaprojektują dla Państwa dziecko, które spełni wszystkie Państwa nadzieje z nim związane.
Aby nasi specjaliści mogli zagwarantować Państwu maksimum satysfakcji z efektów pracy naszej Kliniki prosimy o dokładne wypełnienie poniższej ankiety.

Ankieta oczekiwań
(zaznacz właściwą opcję lub dopisz brakujące dane)

1. Proszę określić preferowaną płeć dziecka: kobieta, mężczyzna, do późniejszego określenia;

2. Wpisz dane określające wygląd:
- kolor skóry i karnacja: ....................
- kolor oczu: .....................
- kolor włosów: ..................
- wzrost po osiągnięciu dojrzałości: ..................
- inne cechy: .............................

3. Pożądane cechy charakteru i zainteresowania:
- jakimi przedmiotami ma się dziecko szczególnie interesować w szkole: ....................................................................................................................
- do jakiego zawodu lub funkcji społecznej ma się przygotowywać: ....................................................................................................................
- jakie dyscypliny sportu powinno uprawiać i odnosić w nich sukcesy: ..................................................................................................................
- jakie
***
Czy jesteście już gotowi na taki początek Waszego rodzicielstwa?

8 komentarzy:

 1. Przerażająca wizja, ale za to post świetnie napisany. I mam wrażenie, że doskonale rozumiem, co się za nim kryje.

  Sama miałabym ochotę zaznaczyć w takiej ankiecie tylko jedną opcję:
  Chciałabym, aby moje dziecko w miarę dorastania pozostało sobą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Lady Makbet
   Wchodzisz na pierwszą rozmowę do OA i słyszysz:
   Jak Państwo wyobrażają sobie swoje dziecko...

   Pozdr
   M

   Usuń
  2. Odnoszenie tego pytania do Twojego posta jest chyba zbyt dużym uproszczeniem. Sądzę, że dla większości kandydatów jest oczywiste, iż nikt ich nie pyta o kolor oczu, rysy twarzy ani wybitne talenty dziecka... Adopcja przecież nie jest projektowaniem, tylko przyjęciem dziecka już istniejącego.To trochę tak, jak ze współmałżonkiem. Gdybym miała zaprojektować sobie idealnego męża, to pewnie w wielu miejscach różniłby się od mojego P. Tylko co z tego? To nie jakiś sztuczny ideał, lecz człowiek z krwi i kości jest moim życiowym partnerem, zresztą na całe szczęście, bo nie wyobrażam sobie innego na tym miejscu.
   Twój tekst jest poruszający, choć dla mnie odnosi się raczej do przeróżnych pomysłów inżynierii genetycznej, które stają się coraz bardziej prawdopodobnie. Natomiast przyszli RA, jeżeli przychodzą do ośrodków z takimi oczekiwaniami, to raczej szybko bywają sprowadzani na ziemię.

   Usuń
  3. @Lady Makbet
   "Projektowanie dziecka" nie musi być zabiegiem inżynierii genetycznej. Bo i czy dziś nie ma rodziców, którzy swoim dzieciom zawczasu planują drogę kariery...

   Pozdr
   M

   Usuń
 2. Zatkało mnie dokładnością tego planowania. Oczy, włosy, płeć, wszystko. Chyba jednak wolę aż tak nie wchodzić w detale, tylko po prostu kochać takie, jakie przyjdzie na świat. W kwestii charakteru można w końcu pomóc dziecku dobrym, rodzicielskim przykładem! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Jo-An
   Dla mnie takie planowanie dziecka też byłoby zupełnie nieludzkie. Każde dziecko jest wartością. Nie ma lepszych/gorszych modeli... Chociaż czasem któreś sprawia więcej problemów wychowawczych. ;)

   Pozdrawiam serdecznie
   Mariusz

   Usuń
 3. Mariusz, ja może nie w temacie, ale chciałam dodać twój blog do linkowni, jednak wyskoczył mi komunikat: blog nie istnieje. Wszystkie znaki ok. Nie wiem, co robić. Ale dodałam w googlach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Jo-An
   Dzięki za chęci.
   Nie wiem w czym problem z linkiem do mojego bloga ale jak klikam odsyłacz do Twoich wpisów to też wyskakuje mi error-404 strona nie istnieje. Onet coś kaszani w linkach (automat).

   Pozdr
   M

   Usuń