sobota, 28 września 2019

W Warszawie zabrakło pieniędzy na realizację programu "Rodzina 500 Plus"

Władzom Warszawy  udało się udowodnić, że w kasie pieniędzy na program Rodzina 500+ nie ma i prawdopodobnie też nie będzie. Już nie ma we wrześniu i zapewne zabraknie też w październiku.

Prezydent Trzaskowski pisze w tej sprawie dramatyczny list do premiera Morawieckiego. Dałeś na rurę, daj i na 500+

Dziennikarze Gazety Wyborczej rwą szaty na sobie i włosy z głów... Rząd zapomniał, że nowa edycja programu Rodzina 500+ to także pieniądze na pierwsze dziecko.

Były minister finansów w rządzie PO zaciera ręce: "A nie mówiłem, że piniędzy nie ma i nie będzie".

Wojewoda mazowiecki odpowiada, że pieniądze by były ale... Władze Warszawy źle wyliczyły zapotrzebowanie. Źle oceniły we wnioskach liczbę beneficjentów programu Rodzina 500+ i dostały w dotacjach tyle na ile wnioskowały.

Jaka jest prawda pewnie się nie dowiemy ale... Będzie o czym gadać przed wyborami.

PiS obiecał... PiS nie dał...

Bo, że brakło tylko w Warszawie i to tuż przed wyborami to imo nie jest przypadek.

***
Ps
W poniedziałek 30 września 2019 mija termin składania wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego z rządowego programu Rodzina 500 Plus - z wyrównaniem od 1 lipca 2019. Bo wnioski można nadal będzie składać, ale ktoś kto złoży taki wniosek 1 października już nie otrzyma pieniędzy za lipiec, sierpień i wrzesień.
Nie wiem ilu jeszcze potencjalnych beneficjentów (ile rodzin) nie złożyło wniosków, ale jak ktoś chce jednak otrzymać wyrównanie za wspomniane wcześniej trzy miesiące (1500 zł na jednio dziecko) to ma czas do północy. Oby tylko serwery wytrzymały... Bo w ostatni dzień i po godzinach pracy urzędów wysłanie wniosku drogą elektroniczną może być ostatnią szansą dla tych, którzy jeszcze z jakiś powodów wniosku nie wysłali.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz