piątek, 16 czerwca 2017

Nie ma takiej drugiej mamy

Mama
Mama, rysunek Dominiki (6 lat)
Starsza córka wyjechała na Zieloną Szkołę i zostaliśmy w domu tylko z młodszą. Po kilku dniach młodszą jakby coś trafiło.
Zaczęła się kleić do mamy, przytulać, włazić pod bluzkę... Wszystko byle być bliżej ciała mamy. Tylu ciepłych słów, tylu "kocham Cię" Aga od Małej jeszcze nie słyszała.
A i do taty też zaczęła bardziej lgnąć.
***
- Wiesz... Nie ma takiej drugiej Mamy jak Ty. - powiedziała w pewnym momencie Dominika. I było w tym czuć, że bardzo chciała to powiedzieć.

2 komentarze:

 1. Czytając takie wpisy, aż raduje się serce. Przypomniał mi się filmik, który kiedyś znalazłam na YouTube pt.Chalk. Jeśli nie widzieliście, obejrzyjcie koniecznie.

  https://www.youtube.com/watch?v=dsf_z4urc4s

  Są dzieci, które pragną drogich zabawek, telefonów, pięknych strojów. Ale są też takie, dla których marzeniem jest przytulić się do MAMY. Jak to dobrze,że dla Waszej Dominiki to marzenie stało się rzeczywistością.
  Moje dzieci walczą o "kolano", niejednokrotnie muszę trzymać je obie, a co dopiero starszaki, które tyle lat żyły bez miłości rodzica. Nie dziwię się więc, że gdy jednej nie ma, druga cieszy się, że ma mamę na wyłączność.

  Wszystkiego dobrego i dużo przytulasków.
  Izzy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @izzy
   Piękny film. Nasyceni w dzieciństwie dotykiem kochającej matki nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego co oznacza brak tego ciepła.
   Pozdrawiam
   M

   Usuń